2008-12-19 02:37:39• hírek • Szatmar.ro

Vezéráldozat az UEFA-kupában

Hatalmas meglepetésre kiesett a 2006-ban és 2007-ben győzni tudó Sevilla.

Az UEFA-kupa csoportkörének utolsó játéknapján vereséget szenvedett és kiesett a Sevilla, ami az idei kiírás talán legnagyobb meglepetése eddig. Kiesett továbbá Dárdai Herthája és Sepsi Santandere, továbbjutott viszont a Babos Gáborral felálló Nijmegen.

Az A csoportban a Paris St. Germain, a Santander és a Schalke állt még harcban az utolsó forduló előtt, ám mivel a németek nem léptek pályára, tulajdonképpen a spanyolok és a franciák között dőlt el harmadik hely. Mivel, a várakozásoknak megfelelően, mindketten győzni tudtak, a gólkülönbség döntött kettejük között. A spanyolok sokáig jobban álltak, ám a párizsiak az utolsó percekben kétszer is eredményesek voltak, így továbbjutottak.

A C csoportban is hármas versenyfutás volt két helyért, azzal a különbséggel, hogy két együttes, a Sampdoria és a Sevilla, egymás ellen lépett pályára, azzal a tudattal, hogy aki veszít, az búcsúzik. Negyed órával a vége előtt a Sampdoria Bottinelli révén megszerezte a győztes találatot, ezzel pedig  a Sevillának véget ért az idei európai kupakaland. Kellett persze ehhez az is, hogy a Stuttgart 3-0 arányban legyőzze a már továbbjutó Standard Lieget.

A D csoportban Babos Gábor csapatának győznie kellett a már páholyban lévő Udinese ellen, és reménykednie, hogy a Szpartak Moszkva nem nyer a Tottenham otthonában. Sokáig úgy tűnt, a hollandok hiába reménykednek, mert nem tudtak gólt szerezni, ráadásul az oroszok vezettek. A második félidő második felében azonban az angolok egyenlíteni, a hollandok győzni tudtak, ezzel pedig Babosék örülhettek.

A Herthának győznie kellett volna az Olympiakosz otthonában, de a németeken az sem segített, hogy Dárdai Pál sérülten is, de ott volt a pályán és méretes zakót kaptak.

A csoport: Paris St.Germain - Twente 4-0 (Luyindula 8.,88, Sessegnon 23, Kezsman 86)
Santander - Manchester City 3-1 (Pereira 20., Serrano 30., Valera 54. - Caicedo 90.)
A végeredmény: ManCity 7p., Twente 6p., PSG 5p., Santander 5p., Schalke 4p.

B csoport: Benfica - Harkov 0-1 (Rikun 84.)
Olympiakosz - Hertha 4-0 (Cearense 54., Galletti 67., Toroszidisz 87., Diogo 89.)
Végeredmény: Harkov 10p., Galatasaray 9p., Olympiakosz 6p., Hertha 2p., Benfica 1p.

C csoport: Sampdoria - Sevilla 1-0 (Bottinelli 75.)
Stuttgart - Standard Liege 3-0 (Khedira 4., Hilbert 49., Marica 73.)
A végeredmény: Standard 9p., Stuttgart 7, Sampdoria 7p., Sevilla 6p, Partizan 0 p.

D csoport: Nijmegen - Udinese 2-0 (John 75., van Beukering 78.)
Tottenham - Szpartak Moszkva 2-2 (Modric 67., Huddlestone 74. - Dzjuba 23., 33.)
A végeredmény: Udinese 9p., Tottenham 7p., Nijmegen 6p., Szpartak 4p., Dinamo Zágráb 3p.